Aktualności |

Co nowego w życiu parafii ...

Sobota, 26 Czerwca 2021 r.

Wieczysta adoracja 2021

Od 30.06 do 1.07 będziemy przeżywać Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu. Przez to wydarzenie chcemy być bliżej Boga i nawiązać z nim większą relację.

(.....)
Piątek, 18 Grudnia 2020 r.

Plan kolędowy 2021

Drodzy Parafianie!

(.....)
Piątek, 16 Października 2020 r.

Nowe obostrzenia w kościele

W związku z wejściem powiatu nowomiejskiego do strefy czerwonej zarządzamy limit osób w kościele według wytycznych rządu.

W naszej świątyni może przebywać maksymalnie 46 wiernych według następującego rozplanowania:

(.....)
Niedziela, 11 Października 2020 r.

Dzień papieski 2020

Dzisiaj (11.10) w trakcie kazania na Mszy Świętej o godz. 11:00 młodzież z miejscowej szkoły we współpracy ze scholą parafialną zaprezentowała program słowno-muzyczny dotyczący św. Jana Pawła II. Odbyło się to w ramach XX Dnia Papieskiego pod hasłem "Totus Tuus". Po wszystkich Mszach Święty osoby ze szkolnego koła Caritas zbierały ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Jest to żywy pomnik Jana Pawła II.

(.....)
Czwartek, 20 Sierpnia 2020 r.

Odpust ku czci Wniebowzięcia NMP

15.08 obchodziliśmy nasz odpust parafialny ku czci NMP Wniebowziętej. Uroczystą sumę odpustową odprawił ks. Dawid Huzior, który na codzień jest wikariuszem w parafii św. Marii Magdaleny w Kurzętniku. Wygłosił on przepiękne kazanie. Dziękujemy księdzu za prowadzenie tej Najświętszej Ofiary. Fotorelacja dostępna na Facebooku parafii.

(.....)
Sobota, 27 Czerwca 2020 r.

Plan Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu

Od wtorku przeżywać będziemy Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu. Oto jej plan:

(.....)
Niedziela, 12 Kwietnia 2020 r.

Życzenia naszego biskupa Wiesława Śmigla

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!


W tym roku Wielki Post stał się dla nas czasem wyrzeczenia i pokuty. Epidemia pokazała nam jak kruche jest ludzkie zdrowie i życie. Wszyscy zostaliśmy wyprowadzeni na pustynię i zaproszeni najpierw do przemyślenia naszej hierarchii wartości, a następnie wezwani do nawrócenia. Wielki Post przeżyliśmy odcięci od Eucharystii i bez obecności w świątyniach, ale nasze domu i rodziny stały się dla wielu miejscem intensywnej modlitwy. Bardzo dziękuję za odpowiedzialną postawę i świadectwo wiary w budowaniu domowego Kościoła! Jestem wdzięczny za Waszą pamięć o parafiach i przyjmowanie ze zrozumieniem uciążliwych ograniczeń. Dla każdego z nas: duszpasterzy, osób konsekrowanych i wiernych świeckich ten czas był trudny, smutny i pełen zamyślenia! Jednak przezwyciężenie epidemii wiążę się ze współpracą, wzajemną pomocą oraz odpowiedzialnością. Proszę o dalszą modlitwę za wstawiennictwem bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy i opiekuna chorych, o ustanie epidemii oraz o siły, zdrowie i odwagę dla Służby Zdrowia i wszystkich zaangażowanych w walkę z wirusem. Pamiętajmy, że agresja, spory, szerzenie niesprawdzonych informacji oraz tworzenie teorii spiskowych nie pomagają w przezwyciężeniu trudności, a tylko jeszcze bardziej zatruwają naszą codzienność.

(.....)
Czwartek, 02 Kwietnia 2020 r.

Modlitwa na stół wielkanocny

Dołączamy również wersję do wydrukowania: 

https://1drv.ms/w/s!Asl2UbY9zYPFgQbkRGwm1bSWyDX8?e=qDQXjS

 

(.....)
Czwartek, 26 Marca 2020 r.

List pasterski bpa Wiesława Śmigla

Drodzy Diecezjanie,

Trudny czas epidemii stawia przed naszą Ojczyzną, Kościołem oraz naszą diecezją niespotykane dotąd wyzwania. Przechodzimy obecnie przez czas próby, która dotyczy każdego z nas osobiście, ale również naszych wspólnot parafialnych. Jako Kościół zdajemy trudny egzamin, najpierw z wiary i nadziei, a zaraz potem z będącej ich owocem konkretnej (a nie deklaratywnej) miłości bliźniego, solidarności,  odpowiedzialności i wrażliwości na potrzeby drugich.

(.....)
Wtorek, 24 Marca 2020 r.

Kolejne restrykcje

Od dzisiaj w związku z restrykcjami rządu RP w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób + kapłan. Dotyczy to również pogrzebów.

(.....)
Wtorek, 17 Marca 2020 r.

Kolejne zarządzenia w sprawie z COVID-19

W związku z zarządzeniami ks. biskupa Wiesława Śmigla nabożeństwo Drogi Krzyżowej zostaje zawieszone do odwołania. W związku z tym transmisja z tego nabożeństwa, która miała się odbyć 20.03 również zostaje odwołana. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali należy odmawiać w rodzinach i osobiście w domach.

(.....)
Niedziela, 15 Marca 2020 r.

Plan podziału wiernych na poszczególne msze

Oto plan podziału wiernych parafii na poszególne Msze Święte niedzielne w przyszłym tygodniu.

(.....)
Sobota, 14 Marca 2020 r.

Kanały medialne do oglądania transmisji Mszy Świętych

Zgodnie z zapowiedzią udostępniamy kanały, gdzie można oglądać transmisje Mszy Świętych.

Apelujemy, zostań w domu. Pomódl się w rodzinie i bądź duchowo z Kościołem. Namawiajcie szczególnie osoby starsze do zostania w domu. Wszystko to dla naszego bezpieczeństwa. Oto transmisje na jutro:

(.....)
Sobota, 14 Marca 2020 r.

Słowo Biskupa Toruńskiego w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce

Drodzy diecezjanie!

Znaleźliśmy się w wyjątkowej i bardzo trudnej sytuacji, która wzywa nas do zaufania Bogu, ale również do czujności, roztropności i walki z zagrożeniem. Wobec epidemii respektowanie przepisów wydanych przez stosowne służby publiczne jest wyrazem troski o zdrowie innych i własne oraz realizacją przykazania miłości bliźniego. Dlatego w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br. oraz nawiązując do stanowiska abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zalecam, aby podczas każdej Mszy świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób. Eucharystia jest szczytem i źródłem życia Kościoła, dlatego Jej sprawowanie jest tak ważne, jednak nadzwyczajna sytuacja oraz troska o zdrowie i życie własne i innych pozwala na modlitwę w domu i łączność duchową ze świątyniami. Każda Msza święta, nawet bez udziału wiernych, jest zawsze modlitwą całego Kościoła.

(.....)
Piątek, 13 Marca 2020 r.

Informacja dla kandydatów do Bierzmowania

W związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 (koronawirusa) spotkanie, które miało odbyć się 28.03.2020 zostaje odwołane.

Jednocześnie w czasie trwania pandemii kandydaci nie są zoobowiązani do uczestnictwa w Eucharystiach i nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

(.....)

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:
8.00, 9.30,11.00

Dni powszednie:
17.00

Spowiedź

Codziennie 20 minut przed Mszą świętą
I czwartek i I piątek 16.30-17.00

BIURO PARAFIALNE

Dni powszednie po Mszach świętych
W niedzielę po Mszy o 11.00