W związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 (koronawirusa) oraz ogłoszeniem przez Rząd RP decyzji o ograniczeniu zgromadzeń państwowych oraz religijnych do 50 osób Ksiądz Proboszcz Wojciech Badach zarządza,

że na jedną Mszę Świętą począwszy od 14.03 (sobota) może wejść maksymalnie 48 osób, ponieważ w tych 50 osobach znajduje się Ksiądz Proboszcz oraz służba liturgiczna, którzy są obecni na każdej Mszy Świętej. Pierwszeństwo ma rodzina zamawiająca intencję. Wierni będą skrupulatnie odliczani. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Komunia Święta bezwzględnie będzie podawana na dłoń.

Wszystkie te działania mają na celu bezpieczeństwo nas wszystkich.

Prosimy o zachowanie spokoju, rozwagi i stosowanie się do nakazów Sztabu Kryzysowego, Rządu RP i Premiera RP.

Nieprzestrzeganie tych przepisów grozi wysokimi karami finansowymi dla parafii, zamknięciem kościoła, a nawet zamknięciem granic wsi w celu kwarantanny.

APELUJEMY O PRZESTRZEGANIE TYCH NAKAZÓW. TO WSZYSTKO JEST DLA NASZEGO WSPÓLNEGO DOBRA.