Ogłoszenia Parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą

17.11.2019

1. Dziś przypada Światowy Dzień Ubogich. Jak zaznaczył ojciec Święty Franciszek „to najbardziej godne przygotowanie do Uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia”.

Dziś także przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. To zachęta do modlitwy za tych, którzy zginęli na drogach lub zostali poszkodowani, oraz za ich bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu a zbiórka do puszek dla Kościoła Prześladowanego- chrześcijan w Sudanie Południowym. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Również dzisiaj przed wejściem do świątyni członkowie Szkolnego Koła Caritas, działającego w naszej Szkole Podstawowej, sprzedają kalendarze na rok 2020. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na akcję Warto być Bohaterem, w ramach której Caritas pragnie wspomóc leczenie niespełna 4-miesięcznej Julii z Nowego Miasta Lubawskiego, która choruje na Rdzeniowy Zanik Mięśni czyli SMA typu 1 (wczesnoniemowlęcego). Koszt kalendarza 5 zł.

3. W tygodniu msze święte o godz. 17.00, w czwartek o godz. 16.00.

4. W sobotę na godz. 10.00 do salki parafialnej na spotkanie formacyjne zapraszam kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Jezusowego z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (możliwość uzyskania Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami). Kolekta na cele inwestycyjno-gospodarcze naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę, przed każdą Mszą świętą będą sprzedawane kartki świąteczne wykonane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Łąkorzu. Dochód w całości przeznczony będzie dla dzieci.

7. W Ośrodku Zdrowia w Łąkorzu odbędą się w dniach 5 i 6 grudnia Badania okulistyczne. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły na plakatach w gablotce.