Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu

01.12.2019

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. W czasie Adwentu pragniemy przygotować się na przyjście Jezusa Chrystusa. Pomocą w tym służyć będą: dobre uczynki, udział w Roratach czy dobrze odbyta spowiedź adwentowa. Na Roraty zapraszam  w poniedziałek i środę na godz. 17.00, a w piątek na godz. 16.00.

2. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. O godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. O 17.00 Msza święta.

3. W piątek przypada nasz Odpust Parafialny ku czci Św. Mikołaja. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie Ks. Andrzej Kowalski, Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Druga Msza święta z udziałem dzieci zostanie odprawiona o godz. 16.00. Dzieci zapraszam z lampionami. Po Mszy świętej spotkanie z Mikołajem w Domu Kultury.

Jest to również I piątek miesiąca. O godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi świętej.

W piątek z racji na Odpust nie obowiązuje post.

4. Okazja do spowiedzi świętej przed odpustem codziennie pół godziny przed Mszą.

5. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Od. godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Będą to odwiedziny przedświąteczne, dlatego można zgłaszać także te osoby, których nie odwiedzam regularnie co miesiąc, a które chciałyby skorzystać z możliwości spowiedzi i Komunii świętej.

6. Za tydzień II Niedziela Adwentu- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to także Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie- zbiórka na ten cel do puszek przed kościołem.

7. Tradycyjnie w Adwencie rozprowadzane są świece Caritas: mała w cenie 6,50 zł i duża w cenie 15 zł. Dochód ze sprzedaży zasila konto Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać także opłatki na stół wigilijny.

8. Od dwóch tygodniu działa już strona internetowa naszej parafii oraz cmentarnik- internetowa strona cmentarza parafialnego.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Piotra Kłosowskiego lat 57, zam. w Łąkorzu i śp. Małgorzatę Zygmunt l. 75, zam. w Łąkorzu. Dobry Jezu…