Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu

(Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP- 08.12.2019)

1. W czasie Adwentu pragniemy przygotować się na przyjście Jezusa Chrystusa. Pomocą w tym służyć będą: dobre uczynki, udział w Roratach czy dobrze odbyta spowiedź adwentowa. Na Roraty zapraszam  w poniedziałek na godz. 17.00, w  środę na godz. 17.30, a w piątek na godz. 16.00.

2. Dziś II Niedziela Adwentu- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to także Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie- zbiórka na ten cel do puszek przed kościołem. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w naszym Odpuście Parafialnym ku czci św. Mikołaja.

Słowa wdzięczności kieruję również pod adresem wszystkich ofiarodawców słodyczy dla dzieci oraz Pań z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie paczek i spotkaia ze św. Mikołajem dla naszych dzieci. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu Msze św. będą odprawiane według następującego porządku:

- w poniedziałek, wtorek i czwartek- o godz. 17.00;

- w  środę- o godz. 17.30;

- w piątek- o godz. 16.00;

- w sobotę- o godz. 13.00 (z Chrztem).

5. Z racji na przypadający w poniedziałek odpust w Krotoszynach nie będzie czynne biuro parafialne po Mszy  świętej.

6. W piątek o godz. 17.00 w Domu Kultury odbędzie się Wigilia Wiejska.

7. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne do salki parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę w godz. 9.00-14.00 Starostwo Powiatowe organizuje X Jarmark Bożonarodzeniowy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Tradycyjnie w Adwencie rozprowadzane są świece Caritas: mała w cenie 6,50 zł i duża w cenie 15 zł. Można nabywać także opłatki na stół wigilijny.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Mariana Karkuta lat 52, zam. w Łąkorzu i śp. Ferdynanda Napiórkowskiego  l. 58, zam. w Łąkorzu. Dobry Jezu…