Ogłoszenia na Czwartą Niedzielę Adwentu

22.12.2019

1. Bóg zapłać wszystkim parafianom za udział w spowiedzi adwentowej i Mszy świętej sprawowanej z okazji 1 rocznicy śmierci Ks. Jacka Borkowskiego, a także wszystkim kapłanom z dekanatu za sprawowanie Eucharystii.

2. Dziś czwarta niedziela miesiąca- tradycyjna kolekta na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Dzisiaj w Kurzętniku okazja do spowiedzi świętej z udziałem kapłanów z całego dekanatu. Spowiedź od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00.

4. W poniedziałek zapraszam na ostatnie Roraty, na godz. 17.00.

5. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta rano o godz. 9.00, pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi świętej. Usilnie zachęcam do zachowania postnego charakteru wigilii i powstrzymania się od pokarmów mięsnych w tym dniu.

Wieczorem rozpoczniemy liturgiczny obchód Uroczystości Bożego Narodzenia. O godz. 22.00 zostanie odprawiona Msza święta wigilijna a o 24.00 Pasterka.

6. W środę w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze święte zostaną odprawione o godz. 9.00 i 11.00.

7. W czwartek II Dzień Świąt Bożego Narodzenia- Święto św. Szczepana. Kolekta na rzecz Katedry w Toruniu, a zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

8. W piątek i w sobotę Msze święte o godz. 10.00.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zbiórka do puszek przed kościołem na Fundusz Obrony Życia.

10. Już w piątek rozpoczniemy w naszej parafii Kolędę. Cały plan kolęd umieszczony został w gablotce. W najbliższych dniach odwiedzę :

- w piątek od godz. 11.00: P. Przeperscy oraz wieś Gaj od P. Kusz i od początku (proszę o pojazd);

- w sobotę od godz. 13.00: Osiedle Leśne, Wybudowania pod Nowe Miasto Lubawskie oraz Leśniczówka Wąkop (proszę o pojazd);

- w niedzielę od godz. 13.00: Wichertowo od P. Ruczyńskich (proszę o pojazd);

- w poniedziałek od godz. 13.00: Mec od P. Kobylskich (proszę o pojazd).