Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Zwykłą

10.02.2019

1. W dzisiejszą niedzielę przedstawione jest sprawozdanie duszpastersko-finansowe za rok 2019.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy  świętej poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Kolekta przeznaczona jest na Misje Święte.

3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawione:

- we wtorek, w środę i w piątek Msza o godz. 17.00;

- w czwartek Msza o godz. 10.00;

- w sobotę Msza o godz. 9.00.

4. W sobotę na godz. 10.00 do salki parafialnej zapraszam kandydatów do Bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.

5. W związku z nowymi zasadami gospodarki odpadami komunalnymi zmieniły się zasady i ceny dotyczące śmieci na cmentarzach. W tym roku za wywóz śmieci z cmentarza Parafia będzie płacić 162 zł miesięcznie. Przypominam o obowiązkowej segregacji śmieci na trzy pojemniki. Do pojemnika z napisem szkło wrzucamy tylko rzeczy szklane, do pojemnika z napisem plastik tylko i wyłącznie podstawki, kapturki plastykowe i metalowe oraz plastykowe doniczki i sztuczne kwiaty (same).Pozostałe śmieci należy składać w pojemniku na odpady zmieszane czyli w tym srebrnym. Tutaj muszą trafić także wkłady od zniczy, gdyż zawierają resztki wosku, żywe kwiaty, resztki z wiązanek czy wieńców. Niestosowanie się do tej zasady może pociągnąć za sobą konsekwencje: nieodbieranie śmieci lub kary finansowe. Liczę na zrozumienie i na to, że wspólnie będziemy segregować śmieci, a także zwracać uwagę tym, którzy tego nie czynią.

6. Plan kolęd:

- dzisiaj od 13.00:Łąkorz Południe od P. Szymańskiej do Ośrodka Zdrowia;

- jutro od 13.00: Mrowiska od P. Grzywacz (proszę o pojazd);

- w czwartek od 15.00: Łąkorz Wschód strona prawa od końca do P. Bartkowskich;

- w sobotę od 13.00: Plebanka od P. Stemskich, Wybudowania pod Biskupiec i Leśniczówka Lipowa Góra (proszę o pojazd);

- w niedzielę od 13.00: Plebanka od P. Straszewskich do p. Sałata (proszę o pojazd).