Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego

12.01.2020

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Pochylamy się nie tylko nad tajemnicą Chrztu Jezusa, ale przede wszystkim nad własnym Chrztem.

2. W tym tygodniu Msze święte będą odprawione:

- w poniedziałek o godz. 14.00;

- we wtorek i w środę Msza o godz. 17.00;

- w czwartek Msza o godz. 10.00;

- w piątek Msza o godz. 8.00;

- w sobotę Msza o godz. 9.00.

3. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej. Przy wyjściu ze świątyni wolontariusze zbierać będą ofiary na leczenie Julki Rówczyńskiej z Nowego Miasta Lubawskiego.

4. Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego w Łąkorzu zaprasza do Muzeum w Łąkorzu na wystawę i prezentację z okazji 100 Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Łąkorz. Początek wystawy w niedzielę 19.01 o godz. 13.00.

5. W tym roku za wywóz śmieci z cmentarza Parafia będzie płacić 162 zł miesięcznie. Przypominam o obowiązkowej segregacji śmieci na trzy pojemniki. Do pojemnika z napisem szkło wrzucamy tylko rzeczy szklane, do pojemnika z napisem plastik tylko i wyłącznie podstawki, kapturki plastykowe i metalowe oraz plastykowe doniczki i sztuczne kwiaty (same).Pozostałe śmieci należy składać w pojemniku na odpady zmieszane czyli w tym srebrnym. Tutaj muszą trafić także wkłady od zniczy, gdyż zawierają resztki wosku, żywe kwiaty, resztki z wiązanek czy wieńców. Niestosowanie się do tej zasady może pociągnąć za sobą konsekwencje: nieodbieranie śmieci lub kary finansowe. Liczę na zrozumienie.

6. Plan kolęd:

- dzisiaj od 13.00: Plebanka od P. Straszewskich do P. Sałata (proszę o pojazd)

- jutro od 15.00: Łąkorz Zachód strona prawa od P. Tarchanow do domu parafialnego;

- w czwartek od 15.00: Łąkorz Zachód strona lewa od Organistówki do Tartaku ;

- w sobotę od 13.00: P. Radaccy i P. Badziąg oraz Łąkorek lewa strona od P. Roszkowskiej i bloki nr 4 i nr 15 (proszę o pojazd);

- w niedzielę od 14.00: P. Michewicz i P. Tryniszewscy oraz Łąkorek prawa strona przy drodze do Osetna, domy po drugiej stronie przystanku i Pałac  (proszę o pojazd).