Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Zwykłą- Niedzielę Słowa Bożego

26.01.2020

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez Papieża Franciszka w ubiegłym roku. „Papież chce wskazać całemu Kościołowi i wszystkim wierzącym w Chrystusa, że to SŁOWO BOŻE- BIBLIA, do której kluczem jest Jezus Chrystus, jest naczelną zasadą jedności. To Chrystus, odkrywany na kartach Pisma Świętego, jest naszą jedyną nadzieją na uzdrowienie i pojednanie zranionego podziałami Kościoła”.

Dziś również czwarta niedziela miesiąca- Bóg zapłać za ofiary składane podczas kolekty przeznaczonej na cele inwestycyjno-parafialne.

2. W tygodniu Msze święte do piątku o godz. 17.00. W sobotę Mszy świętej nie będzie.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Na początku każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na rzecz Klasztoru Sióstr Karmelitanek w Łasinie, jedynego Klauzurowego klasztoru w naszej diecezji.

4. Szkoła Podstawowa w Biskupcu, Zespół Szkół w Bielicach oraz Kondeja Company serdecznie zapraszają w sobotę do Gminnego Ośrodka Kultury w Biskupcu na imprezę charytatywną, ż której dochód zostanie przekazany na leczenie Julki Rówczyńskiej z Nowego Miasta Lubawskiego. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie.

5. Komitet Rozbudowy Szpitala w Nowym Mieście lubawskim zwraca się z prośbą o pomoc finansową na wyposażenie szpitala. Szczegóły na wydrukowanych kalendarzykach, znajdujących się na stoliku przy konfesjonale oraz na plakacie umieszczonym w gablocie.

6. Kolejny raz zwracam się z apelem o segregowanie śmieci na cmentarzu. Dotyczy to wszystkich pojemników, a w szczególności pojemnika na szkło, do którego wrzucamy tylko i wyłącznie czyste szklane znicze lub szklane wazony czy słoiki wykorzystywane na cmentarzu. Niestety, znowu pojawiły się w tym pojemniku także wkłady i inne śmieci. Taka postawa może skutkować nieodebraniem śmieci. Proszę o wyrozumiałość i segregowanie śmieci.

7. W związku z planowanym wyjazdem pielgrzymkowym do Ziemi Świętej i moją nieobecnością aż do 8 lutego włącznie, proszę aby wszelkie sprawy biurowe załatwić najpóźniej do czwartku 30 stycznia. Dotyczy to również podania zarezerwowanych intencji mszalnych w terminie do 16 lutego. W piątek 31 stycznia muszę przygotować intencje i ogłoszenia na dwie niedziele (2 i 9 lutego).Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie po Mszy oraz w niedzielę po Mszy o godz. 11.00.