Ogłoszenia Parafialne na VII Niedzielę zwykłą

23.02.2020

1. Od wczoraj w naszej parafii trwają Misje święte pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. Nauki głosi Ojciec Zbigniew Bruzi ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Nauki misyjne dzisiaj podczas każdej Mszy świętej. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest dla Ojca misjonarza. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 15.00. O 15.00 Nabożeństwo do św. Józefa i nauka stanowa dla małżeństw i rodziców.

2. Nauki misyjne od poniedziałku do piątku podczas Mszy świętych sprawowanych o godz. 9.30 i 17.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia sprawowana przy krzyżach i kapliczkach na terenie parafii: w poniedziałek w Gaju (koło P. Suszyńskiej), we wtorek w Łąkorzu koło sklepu Miś, w środę w Łąkorku naprzeciw przystanku, w czwartek w Łakorzu przy budynku OSP, a w piątek w Łąkorzu koło P. Krystyny i Tadeusza Grzywacz. O godz. 16.00 w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa.

3. W środę przypada Środa Popielcowa. Msze święte z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o: 8.15 (dla Szkoły Podstawowej), 9.30 i 17.00. Tego dnia obowiązuje ścisły post i nie ma żadnych dyspens. Przypominam, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia aż do śmierci, a ograniczenie posiłków (post ścisły) osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.

4. W czwartek na Mszach  świętych będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Natomiast w piątek na Mszę świętą o godz. 9.30 zapraszam w sposób szczególny osoby chore (będzie udzielany sakrament chorych).

5. Od środy do piątku będą miały miejsce także rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Łąkorzu. W środę od 7.45 okazja do spowiedzi świętej a o 8.15 Msza św. Po jej zakończeniu dzieci udają się na dalsze zajęcia do szkoły. Natomiast w czwartek i piątek zajęcia w szkole od 7.45 do 12.20- spotkania rekolekcyjne według ustalonego z dyrekcją harmonogramu w szkole.

6. Już dzisiaj rozpoczyna się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Kartki można odbierać w Biurze Parafialnym w dni powszednie po Mszach świętych- ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Od tego tygodnia można również opłacać miejsca w ławkach.

7. Składam serdeczne podziękowanie Firmie Rydpol za wykonanie nowego krzyża na cmentarz, a za przygotowanie miejsca pod krzyż dziękuję Panom: Zygmuntowi Żuchlińskiemu, Markowi Kufflowi, Kazimierzowi i Grzegorzowi Jabłońskim. Dziękuję tym, którzy pomogli umieścić krzyż na właściwym miejscu. Bóg zapłać również za dary na stół plebanijny.

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej prowadzi zapisy dzieci do Oddziału O (dzieci 5-letnie chętni oraz 6-letnie- obowiązkowo). Informacje na tablicy ogłoszeń.