Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

01.03.2020

1. Składam serdeczne podziękowania pod adresem wszystkich Parafian, którzy czynnie włączyli się w Misje święte w naszej Parafii. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, udział w Eucharystii i Nabożeństwach misyjnych. Bóg zapłać za ofiary składane dla Ojca Misjonarza i na potrzeby parafii.

2. Rozpoczął się czas Wielkiego Postu. Pomocą w jego przeżywaniu służą Nabożeństwa Pasyjne: Gorzkie Żale, które odprawiamy w niedzielę po sumie oraz Droga Krzyżowa, odprawiana w piątki o godz. 16.30. Za udział w tych Nabożeństwach  można uzyskać Odpust zupełny.

3. Wraz z Wielkim Postem rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kartki do spowiedzi można odbierać w dni powszednie w Biurze Parafialnym (po Mszach) a w niedzielę w zachrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na kwiaty do naszej świątyni.

4. Można dokonywać wpłat za ławki. Koszt jak w poprzednim roku, czyli 20 zł. Wpłat proszę dokonywać w Biurze, do końca marca.

5. W czwartek od 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz okazja do spowiedzi świętej. W piątek Adoracja wraz z modlitwami do Bożego Miłosierdzia i spowiedź od godz. 16.00. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed świątynią zbiórka do puszek na misje.

7. Składam serdeczne podziękowanie firmie P. Krzysztofa Sudoła z Lipinek za naprawę dachu na kościele.

8. Wspólnota „Duszpasterstwo Rolników” przy parafii św. Piotra i Pawła w Lipinkach organizuje w dniach 27-29 marca Pielgrzymkę do Wilna. Koszt wynosi 380-410 zł (w zależności od ilości grupy). Szczegóły na plakacie w gablocie, a zapisy prowadzi P. Wojciech Perlik z Mierzyna (tel. 501167423).

9. P. Halina Osińska z Plesewa- radna gminy Łasin organizuje w dniach 06-10 lipca wycieczko-pielgrzymkę „Świętokrzyskie, Lubelszczyzna, Południe Mazowsze”. Koszt 800 zł. W programie zwiedzanie m.in. Końskiego, Zagnańska (Dąb Bartek), Ćmielowa, Sandomierza, Lublina, Nałęczowa, Puław, Kazimierza Dolnego, Radomia i Płocka. Informacje w Biurze Parafialnym lub u organizatora (tel. 781285837).