Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu

08.03.2020

1. Dziś w II Niedzielę Wielkiego Postu naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy Misjonarzy- zbiórka na ten cel do puszek przy wyjściu ze świątyni.

2. Dziś przypada Dzień Kobiet: Drogim Paniom składam najserdeczniejsze życzenia, aby w swoim życiu brały przykład z Matki Najświętszej oraz Świętych i Błogosławionych Niewiast. Po Mszach Świętych na Panie czeka słodka niespodzianka: Panowie z Rady Parafialnej częstują cukierkami.

3. W Wielkim Poście zapraszam na Nabożeństwa Pasyjne:

- w niedziele na Gorzkie Żale w łączności z Mszą świętą o godz. 11.00;

- w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 16.30.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W Biurze Parafialnym można odbierać kartki od spowiedzi wielkanocnej (ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na kwiaty do kościoła) oraz dokonywać opłat za ławki (do końca marca). Biuro parafialne jest czynne w tygodniu po Mszach świętych ( z wyjątkiem czwartku, gdyż tego dnia muszę bezpośrednio po Mszy świętej służbowo wyjechać).

5. Do naszej parafii dotarły skarbonki wielkopostne oraz świece paschalne: w kształcie walca i pisanek. Cena jednej świecy wynosi 15 zł. Ofiary ze skarbonek i ze sprzedaży świec zasilą konto Brodnickiego Centrum Caritas.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy, odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku śp. Edmunda Groszyka, l. 79 z Łąkorza. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…