Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu

15.03.2020

1. W dzisiejszą niedzielę czytamy komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz Słowo Ks. Biskupa Wiesława Śmigla w związku z zaistniałą sytuacją spowodowaną przez Koronawirusa. Na zakończenie każdej Mszy świętej śpiewamy Suplikacje. Gorzkie Żale dziś po sumie. Od wczoraj Komunii świętej udzielam tylko i wyłącznie na rękę. Kto otrzymał Komunię na rękę musi ją bezzwłocznie spożyć przy kapłanie.

2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00. Biuro Parafialne czynne po Mszach świętych sprawowanych w tygodniu.

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji mężczyzn.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

5. W przyszłą niedzielę Msze święte zostaną odprawione według stałego porządku, po sumie Gorzkie Żale.

6. Bardzo proszę o przestrzeganie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących higieny oraz o nie wychodzenie z domów bez ważnej przyczyny. Przypominam rodzicom dzieci i młodzieży, że zajęcia w szkole są odwołane ale nie traktujmy tego czasu jak ferie- niech dzieci i młodzież pozostaną w domach.

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego od wczoraj w kościele podczas nabożeństw nie może przebywać więcej niż 50 osób. Bardzo proszę o przestrzeganie tego nakazu i umożliwienie w pierwszej kolejności uczestnictwa we Mszy świętej rodzinie, która zamówiła na daną Mszę intencję. Przepis ten dotyczy także pogrzebów.

7. Terminy transmisji Mszy świętych:

TVP 1; godz. 7.00 i godz.11.00

Telewizja Trwam: godz. 9.30

TVP Bydgoszcz: godz. 10.00

TVP Polonia: godz. 13.00

Polskie Radio Program 1: godz. 9.00

7. W tygodniu pożegnaliśmy, odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku śp. Paulinę Marię Czaplińską, l. 26 zam. w Gdańsku. Jej dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…