Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu

29.03.2020

1. W związku z zaistniałą sytuacją w Polsce Ks. Biskup skierował do nas swoje słowo. (odczytane zamiast kazania, dostępne także na parafialnym Facebooku).

2. Od środy 25 marca w nabożeństwach nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. W związku z tym na Mszę świętą zapraszam najbliższą rodzinę, która zamawiała intencję mszalną. Do kościoła na mszę wchodzimy przez zakrystię. Drzwi do kościoła podczas Eucharystii będą zamknięte.

3. W celu umożliwienia wiernym Adoracji i osobistej modlitwy informuję, że nasza świątynia jest otwarta w dni powszednie od godz. 8.00 do 17.00, a w niedzielę po zakończeniu mszy o 11.00 aż do 17.00. Należy jednak pamiętać, że w świątyni  nie może być więcej niż 5 osób.

4. Spowiedzi świętej słucham w biurze parafialnym, po uprzednim umówieniu się, najlepiej telefonicznie. W związku z tym, że jestem zobligowany do prowadzenia zajęć szkolnych w formie zdalnej, kontakt jest możliwy w następującym czasie:

- poniedziałek: godz. 8.00-11.30 i od godz. 14.00;

- wtorek: po godz. 15.15;

- środa: po godz. 13.00;

- czwartek: 8.40-10.30 i od godz. 14.00;

- piątek i sobota od rana.

Przypominam, że czas Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej trwa aż do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli do 7 czerwca.

5. Odwołuję ponadto odwiedziny chorych przed świętami wielkanocnymi (były zaplanowane na 3 kwietnia). Gdyby ktoś pragnął mojej wizyty, to trzeba się umówić indywidualnie (w myśl zarządzenia Ks. Biskupa).

6. W Biurze parafialnym i zakrystii można nabyć świece paschalne Caritas w cenie 15 zł, a także otrzymać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Przedłużenia miejsc w ławkach dokonujemy w biurze parafialnym, które jest czynne w dni powszednie, po Mszach świętych.