..Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

19.04.2020

1. Dziś pochylamy się nad Tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie sumy  wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia- szczególna intencja o ustanie pandemii koronawirusa.

2. W czwartek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski a w sobotę Święto Świętego Marka Ewangelisty- dzień w którym modlimy się o urodzaje.

3. Od jutra zmieniają się zasady uczestnictwa w Eucharystii. Zgodnie z wytycznymi rządu maksymalna liczba uczestniczących to 1 osoba na 15 m. kw. W naszej świątyni może uczestniczyć 18 osób, przy zachowaniu następujących procedur:

- nadal jedyne wejście pozostaje przez zakrystię- pierwszeństwo ma rodzina, która zamówiła intencję: proszę przybyć najpóźniej na 5 minut przed Mszą. Po tym czasie będą wpuszczane inne osoby.  Kto z rodziny nie przyjdzie na czas, a będzie komplet osób w kościele, nie zostanie wpuszczony!

- w nawie głównej może znajdować się 10 osób (po 5 z każdej strony);

- 3 osoby zajmują miejsce na chórze ( jedna z lewej, jedna w środku i jedna po stronie organisty);

- 1 osoba w kruchcie;

- 3 osoby w prezbiterium (jedna po stronie zakrystii, a dwie po stronie ambonki)- z zastrzeżeniem, że muszą to być osoby usługujące, np. czytające lekcję, śpiewające psalm czy służące do Mszy świętej- pierwszeństwo mają ministranci i lektorzy;

- 1 osoba dorosła w zakrystii;

- wszystkie osoby muszą siedzieć i to z zachowaniem przynajmniej 2-metrowej odległości od siebie;

- dzieci do lat 13 muszą być z dorosłym opiekunem;

- wszyscy wierni mają maseczki na twarzy.

4. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź przed Mszami w zakrystii lub po umówieniu się w Biurze Parafialnym.

5. Bóg zapłać panu Szrullowi za wykonanie balustrady przy schodkach obok bocznego wejścia na cmentarz.