Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną

26.04.2020

1. Dziś, w 3 Niedzielę Wielkanocy, przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna się kolejny Tydzień biblijny. To dobra okazja do tego, aby czytać Pismo Święte w gronie rodzinnym.

2. W środę czcimy Św. Katarzynę Sieneńską, współpatronkę Europy. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

3. W piątek przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Okazja do spowiedzi świętej w czasie Adoracji, w zakrystii.

W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, miesiąc Nabożeństw Majowych, które w naszej świątyni będą odprawiane w dni powszednie w łączności z Mszą świętą o 17.00 a w niedzielę w łączności z sumą. W związku z pandemią i zakazem zgromadzeń proszę nie gromadzić się na wspólnym odmawianiu Nabożeństw Majowych przy krzyżach czy kapliczkach.

4. W sobotę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski- przeniesiona z niedzieli 3 maja. Msze święte o godz. 9.00 i 17.00.

5. Przypominam, że we Mszach Świętych odprawianych w naszej świątyni może uczestniczyć maksymalnie 18 osób, według następującego porządku: 10 osób w nawie głównej (po 5 z każdej strony), 3 osoby na chórze, 3 osoby w prezbiterium oraz po 1 osobie w kruchcie i zakrystii. Pierwszeństwo wejścia ma rodzina, która zamówiła intencję mszalną- proszę przybyć najpóźniej na 5 minut przed Eucharystią. Wejście nadal przez zakrystię. W ciągu dnia kościół pozostaje otwarty w dni powszednie w godzinach 8.00-17.00 a w niedzielę od ok. 12.00 (po zakończeniu Mszy) do 17.00. W kościele i na cmentarzu obowiązuje zakrywanie ust i nosa- są to przestrzenie publiczne.

6. Do 7 czerwca trwa czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Spowiedź przed mszami w zakrystii lub w biurze parafialnym (w innych godzinach, po uprzednim umówieniu się).

7. Biuro parafialne czynne w dni powszednie po Mszach świętych.

8. Bóg zapłać za składane ofiary nie tylko w niedzielę, ale również w tygodniu. Koszyk znajduje się przy wyjściu z zakrystii (dni powszednie) lub przed ołtarzem (niedziela).