Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną

10.05.2020

1. Dziś Nabożeństwo Majowe po sumie, a w tygodniu w łączności z Mszą Świętą o godz. 17.00.

2. W tygodniu czcimy:

- w środę Najświętszą Maryję Pannę z Fatimy;

- w czwartek Św. Macieja Apostoła;

- w sobotę Św. Andrzeja Bobolę.

3. Przypominam, że trwa czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej (zakończy się 7 czerwca). Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą w zakrystii lub w biurze parafialnym w innym czasie, po uprzednim umówieniu się.

4. Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie po Mszach świętych.

5. W naszej świątyni w czasie Mszy i innych nabożeństw może jednorazowo przebywać 18 osób- przypominam o obowiązku noszenia maski (chyba, że ktoś ma stosowne zaświadczenie lekarskie zwalniające go z takie obowiązku). Wejście na Msze święte przez zakrystię- pierwszeństwo ma zawsze rodzina, która zamawiała daną intencję mszalną. Nadliczbowe osoby mogą przebywać na placu przykościelnym i cmentarzu (z zachowanie 2-metrowej odległości od siebie). Do tych osób z Komunią Świętą będę wychodził na zewnątrz przez zakrystię.

6. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Dawid Piotr Sadowski, kawaler zamieszkały w Mełnie, parafia Gruta oraz

Magdalena Anna Rowicka, panna zamieszkała w Łąkorzu. (zap. I)

7. Zmarł nasz parafianin śp. Franciszek Suchocki, lat 71 zamieszkały w Łąkorzu. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00 w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Lipinkach. Na cmentarzu podczas pogrzebu może przebywać 50 osób, ale do kościoła w Lipinkach na mszę pogrzebową może wejść jedynie 20 osób. Polećmy Jego dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…