17.05.2020

1. Dziś Nabożeństwo Majowe po sumie, a w tygodniu w łączności z Mszą Świętą o godz. 17.00.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe, kiedy modlimy się o urodzaje. Ze względu na zakaz zgromadzeń nie będzie procesji do kapliczek tylko modlitwy w kościele. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Przypominam, że trwa czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej (zakończy się 7 czerwca). Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą w zakrystii.

4. Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie po Mszach świętych.

5. W naszej świątyni w czasie Mszy i innych nabożeństw może jednorazowo przebywać 29 osób-  Wejście na Msze święte przez zakrystię- pierwszeństwo ma zawsze rodzina, która zamawiała daną intencję mszalną. Ilość osób w poszczególnych pomieszczeniach:

- w nawie głównej- 16 osób;

- w prezbiterium- 5 osób;

- na chórze- 4 osoby;

- w kruchcie- 1 osoba;

- w kaplicy z obrazem Jezusa Miłosiernego- 1 osoba;

- w zakrystii- 2 osoby.

6. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Dawid Piotr Sadowski, kawaler zamieszkały w Mełnie, parafia Gruta oraz

Magdalena Anna Rowicka, panna zamieszkała w Łąkorzu. (zap. II)