24.05.2020

1. Dziś Nabożeństwo Majowe w łączności z Mszą świętą o godz. 11.00. W tygodniu zapraszam na Nabożeństwa Majowe oraz na Modlitwy przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w łączności z Mszą o godz. 17.00.

2. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. W naszych modlitwach pamiętamy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które już odeszły do Pana.

3. W poniedziałek po Mszy świętej, około godziny 17.45 zapraszam do kościoła dzieci, które mają przyjąć Pierwszą Komunię Świętą w niedzielę 7 czerwca. Obecność tych dzieci jest obowiązkowa.

4. Przypominam, że jeszcze przez dwa tygodnie trwa czas Spowiedzi i Komunii świętej Wielkanocnej. Okazja do spowiedzi przed Mszami w zakrystii.

5. W poniedziałek nieczynne będzie Biuro Parafialne.

6. Po raz kolejny prowadzona jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego oraz RTV i AGD. Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na potrzeby Misjonarzy. Zużyty sprzęt można składać na parkingu koło plebani najpóźniej do środy do godz. 10.00.

7. W naszej świątyni może przebywać maksymalnie 29 osób:

- nawa główna – 16 osób;

- prezbiterium- 5 osób;

- chór- 4 osoby;

- zakrystia- 2 osoby;

- kruchta- 1 osoba;

- kaplica z obrazem Jezusa Miłosiernego- 1 osoba.

Wejście nadal przez zakrystię, a pierwszeństwo ma rodzina zamawiająca intencję mszalną oraz osoby przez nią wskazane. Przypominam ponadto, że w czasie trwania Mszy świętej lub innych nabożeństw nie wolno przebywać na zewnątrz świątyni.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Patryk Knoblauch, cywilnie związany, zam. w Iławie oraz

Katarzyna Knoblauch, z d. Sztorc, cywilnie związana, zam. w Iławia, poprzednio w Łąkorzu (zap. I)