31.05.2020

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. Czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej trwać będzie jeszcze przez tydzień do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

2. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. W naszej świątyni Msza święta o godz. 9.00. Jutro także przypada Dzień Dziecka.

Jest to także czas Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Wardęgowskiej. W związku z wprowadzonymi zmianami w rygorach związanych z COVID19 plan odpustu przedstawia się następująco:

W poniedziałek msze święte w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 9.00 (dla mieszkańców parafii Ostrowite), 11.30 (dla mieszkańców gminy Biskupiec), 14.00 (dla mieszkańców miasta i gminy Brodnica), 17.00 (Suma pod przewodnictwem Biskupa Wiesława Śmigla) oraz o 24.00 (w intencji trudnych spraw w naszych rodzinach).

We wtorek msze święte o godz. 9.00 (dla rolników), 11.00 (Suma ) i 17.00 (dla rodzin z małymi dziećmi). Będą to msze święte polowe z zachowaniem odpowiednich przepisów reżimu sanitarnego. Wejście do kaplicy tylko w maseczkach. Poniedziałkowa suma o 17.00 i wtorkowa o 11.00 będą transmitowane w internecie. Ze względu na ograniczenia nie będzie tradycyjnej pieszej pielgrzymki z naszej parafii na Sumę w poniedziałek.

3. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana- jest to również pierwszy czwartek miesiąca: o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej, o 17.00 Msza.

4. W piątek okazja do spowiedzi świętej od 16.30 o 17.00 Msza.

5. W sobotę o 17.45 spowiedź święta dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą.

6. Za tydzień Pierwsza Komunia Święta o godz. 11.00. Bardzo proszę aby na tę Mszę świętą przybyli członkowie rodzin i zaproszeni goście. Pozostałych parafin proszę o uczestnictwo we Mszach o 8.00 i 9.30.

7. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Pastewskiego l. 79, z Łąkorka. Dobry Jezu…