07.06.2020

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej- kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej- dzieci przyjmą Pana Jezusa podczas Mszy o godz. 11.00.

2. Od poniedziałku do środy zapraszam dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą na Mszę o godz. 16.00 (w ramach Białego Tygodnia), w Boże Ciało na Mszę o 10.00, a w piątek i w sobotę na godz. 17.00.

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszej parafii o godz. 8.00 i 10.00. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną Procesja odbędzie się po mszy świętej o godz. 10.00 ale na skróconej trasie: wokół terenu przykościelnego. Pierwszy ołtarz na parkingu przy plebanii (koło figurki), drugi przy kostnicy, trzeci przy kościele (koło Krzyża Misyjnego), a  czwarty we wnętrzu kościoła. Bardzo proszę o poniesienie chorągwi, baldachimu, dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków (w tym roku nie będzie wcześniej żadnych prób). W związku z taką trasą procesji zablokowany będzie wjazd drogą i na parking do plebanii.

4. W oktawie procesja w dni powszednie po Mszy o godz. 17.00 a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00. Zachęcam do udziału w procesjach. Nie ma żadnego limitu wiernych także podczas procesji, ale należy zachować odpowiednią odległość i mieć zasłonięte usta i nos.

5. W piątek 12 czerwca odwiedzę chorych z sakramentami świętymi, z zachowaniem odpowiednich przepisów reżimu sanitarnego. Gdyby ktoś z chorych nie życzy sobie odwiedzin, albo pragnie być odwiedzonym indywidualnie, to proszę o wcześniejszy kontakt ze mną (najpóźniej do czwartku).

6. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Patryk Knoblauch, cywilnie związany, zam. w Iławie oraz

Katarzyna Knoblauch, cywilnie związana, zam. w Iławie, poprzednio w Łąkorzu (zap. II)