05.07.2020

1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w modlitewne czuwanie podczas Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać.

2. Od jutra do soboty jestem na urlopie. Nie będzie w tych dniach sprawowanych Mszy świętych. W sprawach pilnych proszę zgłaszać się na plebanię lub kontaktować się telefonicznie.

3. W najbliższym czasie postawiona zostanie toaleta typu Toj Toj. Już dziś serdecznie dziękuję sołectwu Łąkorz za jej zakup. W związku z tym zburzony został wychodek spełniający dotychczasową rolę toalety. Za wykonanie tej pracy bardzo dziękuję Panom: Piotrowi Napiórkowskiemu, Tadeuszowi Napiórkowskiemu, Józefowi Zabłotnemu i Adamowi Kozikowskiemu, a za wypożyczenie sprzętu Panom: Józefowi Kraskowskiemu i Kazimierzowi Jabłońskiemu. Na razie nie ma możliwości załatwiania potrzeb fizjologicznych w tym miejscu.

4. Otrzymaliśmy informację o tegorocznej pieszej pielgrzymce z Iławy na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą tradycyjnie 30 lipca w zmniejszonej liczbie (maksymalnie 40 osób). Pielgrzymi będą nocować w Łąkorzu. W związku z obecną sytuacją epidemiczną noclegi są objęte pewnymi uwarunkowaniami:

- każda rodzina, która przyjmie pielgrzymów będzie musiała wypełnić specjalne pisemne oświadczenie (przygotowane przez Sanepid i Kierownictwo Pielgrzymki);

- pielgrzymi nie mogą spać w jednym łóżku, w przypadku noclegu w jednym pokoju musi być zachowany dystans 2 metrów (nie dotyczy osób z tej samej rodziny).

W związku z tym od 12 do 19 lipca proszę o zgłaszanie się chętnych do przenocowania pielgrzymów. W tym roku będą pielgrzymować osoby pomiędzy 16 a 60 rokiem życia, będzie mało „stałych pielgrzymów”. Bardzo proszę o ugoszczenie pielgrzymów. Tradycyjnie kapłani i siostry zakonne (razem 4 osoby) będą nocować w plebanii.