19.07.2020

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Świętego Krzysztofa- w związku z tym po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów. Pojazdy stawiamy na obu parkingach: przy plebanii oraz naprzeciw bramy cmentarza. Ofiary składane przy okazji poświęcenia są przeznaczone na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu będę przebywać na urlopie. Nie będzie sprawowanych Mszy świętych. W sprawach pilnych można zgłaszać się na plebanii, a w wypadku pomocy kapłana do księdza Macieja Górki, proboszcza z Lipinek.

3. W przyszłą niedzielę czwarta niedziela miesiąca. Msze święte będą odprawione o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Kolekta na cele inwestycyjno-gospodarcze naszej parafii.

4. Ksiądz biskup Józef Szamocki ustalił termin Bierzmowania dla uczniów którzy ukończyli pierwsza klasę szkoły ponadgimnazjalnej i pierwszą klasę szkoły ponadpodstawowej. Bierzmowanie odbędzie się we wtorek 29 września o godz. 16.00. W związku z tym przypominam kandydatom o obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych a także regularnym korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania. Mimo wakacji odbędą się spotkania formacyjne: 8, 22 i 29 sierpnia. Obecność na nich dla kandydatów jest obowiązkowa. Nie ma żadnych zwolnień i usprawiedliwień. Prawdopodobnie spotkania będą odbywać się także we wszystkie soboty września. Proszę już dziś się na to nastawić i przygotować (dotyczy to zwłaszcza osób mających prywatne praktyki).

5. Kolejny raz zwracam się z apelem o przenocowanie pielgrzymów z Iławy, Pasłęka i Morąga. Mam do tej pory zadeklarowane noclegi dla kapłanów i sióstr zakonnych (na plebanii) oraz dla 7 kobiet. Potrzebuję jeszcze około 30-32 noclegów (prawdopodobnie w tym roku większość stanowić  będą mężczyźni). Proszę o zgłaszanie noclegów w dniu dzisiejszym. Za tydzień muszę poinformować kwatermistrza z Iławy o ilości noclegów a w tym tygodniu jestem na urlopie i mnie nie będzie. Nie zawiedźmy pielgrzymów i bądźmy jak zawsze gościnni.

6. Wczoraj pożegnaliśmy, odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku śp. Zdzisława Napierskiego lat 57, z Łąkorza. Dobry Jezu…