09.08.2020

1. W naszej Parafii gościmy dziś Księdza Diakona Mateusza Architę z parafii Św. Katarzyny w Łasinie. Dziękujemy Księdzu Diakonowi za wygłoszone w dniu dzisiejszym kazania.

W dniu dzisiejszym kolekta na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W tygodniu Msze święte po południu o godz. 17.00, w piątek o 16.00 i 17.00. Przed każdą Mszą świętą okazja do spowiedzi świętej. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Odpustem ku czci Wniebowzięcia NMP.

3. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to dzień odpustu. Msze święte będą odprawione o godz. 9.00 i 11.30 (Suma Odpustowa). Bardzo proszę Druhów strażaków o niesienie krzyża, baldachimu; Panie z Zespołu Bylebabki o śpiew, dziewczynki o sypanie kwiatów na procesji. Sumę odpustową  odprawi Ks. Dawid Huzior, wikariusz z Kurzętnika.

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół i kwiatów.

4. W przyszłą niedzielę Msze święte bez zmian, a po każdej Mszy zbiórka do puszek dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu. Jest to dzień solidarności Kościoła w Polsce z mieszkańcami Libanu. W przyszłą  niedzielę głoszę kazania odpustowe ku czci Św. Rocha w Kurzętniku a w parafii zastępować mnie będzie Ks. Dawid Huzior.

5. W przyszłą niedzielę w Parafii św. Jana Chrzciciela w Nowej Wsi Królewskiej koło Wąbrzeźna odbędą się Dożynki Diecezjalne. Szczegóły uroczystości na plakacie umieszczonym w gablocie.

6. W dniach 20-26 sierpnia organizowany jest wyjazd pielgrzymkowy do Medjugorie. Szczegółowych informacji udziela P. Jagoda Kondeja z Sumina (tel. 606876369). Dodatkowe informacje także na plakacie w gablocie.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Krzysztof Wojciechowski, kawaler zam. w Osetnie, poprzednio w Łąkorzu oraz Paulina Dąbrowska, panna zam. w Osetnie (zapowiedź I).