23.08.2020

1. Dziś czwarta niedziela miesiąca, tradycyjna kolekta na cele inwestycyjno-gospodarcze w naszej parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać. Serdeczne Bóg zapłać składam również za zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w Bejrucie. Zebraliśmy 1014 zł i 50 groszy.

2. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszam na godzinę 17.00 na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i na Mszę świętą. Tego dnia odnowimy nasze Śluby Jasnogórskie.

3. W liturgii ponadto oddajemy cześć: w poniedziałek św. Bartłomiejowi, w czwartek św. Monice, w piątek św. Augustynowi a w sobotę św. Janowi Chrzcicielowi (obchodzimy Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela).

4. W przyszłą niedzielę Msze święte będą odprawione o godz. 8.00, 9. 30 i 11.30. Tego dnia podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Msza święta dożynkowa o godz. 11.30. Ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie żadnych oficjalnych spotkań po Mszy świętej dziękczynnej.

5. Po raz kolejny przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust podczas przebywania w kościele (zarówno w trakcie nabożeństw jak i poza nimi). Obowiązek ten dotyczy także osób przebywających w kaplicy pogrzebowej. Proszę o dostosowanie się do tego przepisu.