30.08.2020

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Uroczysta Suma Dożynkowa o godz. 11.30. Pozostałe Msze święte bez zmian. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Dożynek.

2. Jutro od godz. 16.30 do 17.00 okazja do spowiedzi świętej przed rozpoczęciem Roku szkolnego. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

3. Msza święta na rozpoczęcie Roku szkolnego dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu we wtorek o godz. 7.45. Dzieci nie korzystające z dowozów przychodzą bezpośrednio do kościoła. Dowozy uczniów według starych rozkładów, a ostatni kurs ranny zatrzyma się naprzeciw wejścia do kościoła. Po skończonej Mszy świętej dalszy ciąg Uroczystości w Szkole. Zarówno w kościele jak i w szkole podczas Uroczystości rozpoczęcia obowiązuje zakrywanie ust i nosa.

4. We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach tej wojny i prośmy o pokój na świecie.

5. W czwartek przypada I czwartek  miesiąca. O godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji powołań i okazja do spowiedzi świętej a o 17.00 Msza święta.

6. W piątek przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi świętej, a o godz. 17.00 Msza święta.

O godz. 18.30 próba liturgiczna dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

7. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.

8. W sobotę i niedzielę na Jasnej Górze odbędą się Dożynki Ogólnopolskie. Program znajduje się na plakacie w gablocie.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 próba śpiewu dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

10. Przypominam o obowiązku zasłania ust i  nosa przez osoby znajdujące się w kościele (zarówno w trakcie liturgii jak i poza nią). Na stoliku pod chórem znajduje się płyn do dezynfekcji rąk, podobnie jak i przy wejściu do zachrystii (nakaz Sanepidu).