13.04.2020

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania- dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Po sumie próba śpiewu przed Bierzmowaniem.

2. Jutro obchodzimy  Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ze względu na Radę Pedagogiczną Msza święta zostanie odprawiona o godz. 16.00.

3. We wtorek wspominamy NMP Bolesną, a w piątek Św. Stanisława Kostkę.

4. W czwartek nie będzie Mszy świętej. Tego dnia uczestniczę w Bierzmowaniu w dwóch  parafiach naszego dekanatu.

5. W piątek próba przed Bierzmowaniem o godz. 18.30.

6. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Proszę czynić to w Biurze Parafialnym. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne po mszach w następujące dni: wtorek, środę i sobotę.

7. Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas przebywania w świątyni i kaplicy przedpogrzebowej. Na stoliku przy wejściu do kościoła znajduje się płyn do dezynfekcji rąk.

8. Parafia św. Marcina w Boleszynie zaprasza we wtorek na Uroczystość Odpustową ku Czci Matki Boleszyńskiej. Podczas Mszy świętej o godz. 19.30 Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel dokona koronacji Piety Boleszyńskiej koronami papieskimi i udzieli specjalnego papieskiego błogosławieństwa, do którego przypisany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Program całego Opustu znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. Jutro o godzinie 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Heleny Kobylskiej, lat 90, zam w Łąkorzu. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…