19.09.2020 r.

1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

2. W tygodniu w liturgii wspominamy:

- jutro Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

- w środę Św. Ojca Pio.

3. W piątek na godzinę 17.45 zapraszam rodziny kandydatów do Bierzmowania na sprzątanie kościoła.

4. W sobotę odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

- w salce o godz. 10.00- spotkanie dla ministrantów, kandydatów oraz lektorek;

- w salce o godz. 11.00- spotkanie dla dzieci, które zgłosiły się do scholki parafialnej- zapraszamy także inne dzieci- proszę o przybycie z rodzicem lub dorosłym opiekunem;

- w plebanii o godz. 18.00- spotkanie dla Rady Parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zbiórka do puszek na rzecz migrantów z Wyspy Lesbos. Jest to także czwarta niedziela miesiąca- kolekta na cele inwestycyjno-remontowe.

6. Można zamawiać intencje mszalna na przyszły rok. Przypominam również o konieczności przedłużenia ważności grobów po upływie 20 lat od ostatniego pochówku. W cmentarniku groby po terminie są oznaczone na czerwono. Intencje i sprawy cmentarne proszę załatwiać w Biurze Parafialnym- w tym tygodniu czynne po mszach świętych popołudniowych codziennie, z wyjątkiem soboty.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku naszych parafian:

-śp. Helenę Kobylską, lat 90 z Łąkorza;

-śp. Edwina Zdzisława Zdanowskiego, lat 69 z Łąkorza.

Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…