27.09.2020

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zbiórka do puszek na cel emigrantów z Wyspy Lesbos, a kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjno-gospodarcze naszej parafii. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Dziś po Mszy świętej o godzinie 11.00 próba generalna dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Bierzmowania.

Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i wtorkową uroczystość.

2. Jutro o godz. 17.45 spotkanie dla młodzieży bierzmowanej i spowiedź święta dla nich i ich rodzin.

3. We wtorek przeżywać będziemy w naszej parafii Celebrację Sakramentu Bierzmowania. Podczas Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 16.00 Ksiądz Biskup Józef Szamocki udzieli 20 młodym Sakramentu Bierzmowania. Jest to doniosłe wydarzenie dla całej wspólnoty parafialnej i dlatego serdecznie zapraszam wszystkich na tę Eucharystię. We wtorek nie będzie innej Mszy.

4. W środę na godzinę 16.00 do salki parafialnej zapraszam dzieci na próbę scholii parafialnej.

5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe:

- od poniedziałku do piątku o godz. 16.00- dla dzieci;

- od poniedziałku do soboty o godz. 16.30- dla dorosłych;

- w niedzielę w łączności z Mszą o godz. 11.00- dla wszystkich.

Podczas Różańca o godz. 16.30- okazja do spowiedzi świętej.

Poświęcenie i wręczenie Różańców dla dzieci klas III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej nastąpi w czwartek 1 października o godz. 16.00.

6. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek i I piątek. Okazja do spowiedzi podczas Adoracji połączonej z Różańcem o godz. 16.30. W I sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Początek o godz. 9.00, od wsi Gaj.

7. Za tydzień Msze święte będą odprawione według tradycyjnego porządku. W łączności z sumą Nabożeństwo Różańcowe.