04.10.2020

1. Nabożeństwo Różańcowe dziś w łączności z Mszą świętą o godz. 11.00.

W tygodniu zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe:

- dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.00;

- dorosłych od poniedziałku do soboty na godz. 16.30.

Okazja do spowiedzi świętej podczas Różańca o godz. 16.30.

2. Jutro obchodzimy Święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej Św. Janów w Toruniu, we wtorek wspominamy Św. Siostrę Faustynę Kowalską, a w środę oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie Różańcowej.

3. W czwartek próba scholii parafialnej o godz. 15.00 w salce. Zapraszamy także nowe chętne dzieci.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS. Przed kościołem członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia- żywy pomnik św. Jana Pawła II. Fundacja wspiera uzdolnioną biedną młodzież ze środowisk wiejskich i małomiasteczkowych, Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas przebywania w kościele oraz w kaplicy przedpogrzebowej. Przy wejściu do kościoła znajduje się płyn do dezynfekcji rąk.

Przypominam również, że istnieje możliwość przyjmowania Komunii Świętej zarówno do ust, jak i na rękę. Osoby pragnące przyjąć Komunię Świętą na rękę proszone są o podchodzenie na samym początku i ustawianie się na środku od strony zachrystii. Po nich będę komunikował osoby chcące przyjąć Komunię Świętą do ust.

6. W Biurze Parafialnym można zamawiać Msze święte na przyszły rok, wypominki roczne za zmarłych oraz podawać nazwiska i imiona zmarłych na Mszę świętą sprawowaną 1 listopada o godz. 13.00. Proszę uczynić to jak najszybciej, bo za kilka dni rozpocznie się remont generalny w biurze parafialnym i będą załatwiane tylko sprawy nie cierpiące zwłoki. Remont potrwa prawdopodobnie aż do Uroczystości Wszystkich Świętych.