11.10.2020

1. List Biskupa Wiesława:

„Umiłowani w Chrystusie, bracia i siostry! Dziękuję za inicjatywy, które mają na celu troskę o ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Jedną z nich jest Nowenna za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Bardzo proszę o włączenie się w to dzieło w dniach od 13 do 21 października, czyli w okresie poprzedzającym liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, Papieża Polaka, który był wytrwałym i odważnym orędownikiem świętości życia. W modlitwie różańcowej prośmy o poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie. Z modlitwą i błogosławieństwem, Biskup Wiesław Śmigiel, Biskup Toruński”.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Przy wyjściu ze świątyni zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Na nabożeństwa różańcowe zapraszam:

- dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.00;

- dorosłych od poniedziałku do soboty na godz. 16.30.

4. W przyszłą niedzielę Niedziela Misyjna- modlitwą i ofiarami wspieramy działalność misyjną Kościoła. Różaniec w łączności z Mszą o godz. 11.00.

5. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok, wypominki roczne za zmarłych oraz podawać zmarłych na Mszę świętą zbiorową.

6. Od soboty 10 października cały kraj znajduje się w strefie żółtej. Co to oznacza dla wiernych obecnych w kościele? Nie ma limitu odnośnie uczestnictwa we Mszy świętej, ale obowiązkowo muszą być zakryte twarz i nos (obowiązek bezwzględny dla osób powyżej 4 roku życia). Tylko kapłan sprawujący Mszę świętą może mieć odsłonięte usta i nos. Podczas pobytu na cmentarzu każdy musi mieć zakryte usta lub nos, a osoby które posiadają odpowiednie zaświadczenie o przeciwskazaniach muszą trzymać dystans minimum 1,5 metra od innych i posiadać zaświadczenie zawsze przy sobie. W przypadku liturgii pogrzebowej maksymalna liczba uczestników na cmentarzu wynosi 150 osób (z zachowaniem zakrytych części twarzy). W przypadku wejścia do strefy czerwonej wprowadzone zostają dodatkowe obostrzenia (zarówno w kościele jak i na cmentarzu). Na chwilę obecną cmentarze mają być otwarte w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna i mogą zapaść inne decyzje, dlatego proszę powoli robić porządki przedświąteczne na grobach bliskich (z zachowaniem przepisów reżimu sanitarnego).