18.10.2020

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną- modlitwą i ofiarami wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary. Nabożeństwo Różańcowe w łączności z Sumą.

2. Składam serdeczne Bóg zapłać dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Łąkorzu oraz naszej Scholi Parafialnej za przygotowanie i przedstawienie w ubiegłą niedzielę programu słowno-muzycznego o św. Janie Pawle II.

3. Do środy w trakcie Nabożeństw Różańcowych modlić się będziemy w intencji nowennowej o poszanowanie w naszej Ojczyźnie każdego ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci.

4. Na Różaniec zapraszam:

- dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.00 (z wyjątkiem czwartku);

- dorosłych od poniedziałku do soboty na godz. 16.30.

5. W Biurze Parafialnym przyjmowane są intencje na przyszły rok, zdrowaśki roczne za zmarłych oraz zapisywane są imiona i nazwiska zmarłych na Mszę świętą zbiorową, która zostanie odprawiona 1 listopada o godz. 13.00. Wypominki jednorazowe można składać do skrzynki przed ołtarzem.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Kolekta na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii.

7. Od wczoraj znajdujemy się w czerwonej strefie. W związku z tym wprowadzone zostały pewne obostrzenia także w kościele. Od wczoraj do odwołania podczas Mszy i nabożeństw w kościele może przebywać 46 osób, z zachowaniem pewnych ustaleń: na ławkach pojawiły się informacje ile osób i jak może zająć miejsce; dodatkowo na chórze 6 osób (nie licząc organisty), w zachrystii 2 osoby, w kruchcie 2 osoby i 1 w Kaplicy Miłosierdzia. Miejsca w prezbiterium są przeznaczone dla służby liturgicznej. Oprócz tego na zewnątrz kościoła może znajdować się do 10 osób. Bardzo proszę o dostosowanie się do zaleceń i zajmowanie miejsc według napisów na ławkach. W czasie liturgii nikt nie może stać w przejściu, przy konfesjonale czy w kruchcie. Aby umożliwić wiernym możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii od wczoraj Msza święta w sobotę o godz. 17.00 jest sprawowana według formularza niedzielnego. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust, zarówno w kościele jak i na cmentarzu oraz o zachowania dystansu minimum 1,5 metra od drugiej osoby. Chrońmy siebie i innych!