(Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła)- 25.10.2020 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Parafialnego. W świątyniach konsekrowanych, których dokładna data (dzień i miesiąc) nie jest znana w ostatnią niedzielę października obchodzimy tę właśnie Uroczystość, dziękując Dobremu Bogu za nasz kościół parafialny i za to, że w nim sprawowane są Msze święte i udzielane sakramenty. Bóg zapłać za ofiary składane na cele inwestycyjno-gospodarcze naszej parafii. 

2. W tym tygodniu Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy: 

- dla dzieci o godz. 16.00 w poniedziałek, wtorek, środę i piątek- dzieci muszą być przyprowadzone przez osobę dorosłą ( w związku z zakazem poruszania się osób poniżej 16 roku życia w dni szkolne od 8.00 do 16.00); 

- dorosłych o godz. 16.30 w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę. 

3. W czwartek nie będzie ani Różańca ani Mszy świętej. Nieczynne będzie także Biuro Parafialne. 

4. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze święte będą odprawione o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00 (Msza święta zbiorowa za zmarłych). Ze względu na obostrzenia epidemiczne nie będzie tradycyjnej procesji żałobnej na cmentarzu. Przypominam, że od tego dnia można uzyskać odpust zupełny za zmarłych (w tym roku taka możliwość została przedłużona na cały miesiąc listopad) pod zwykłymi warunkami. W związku z tym przypominam, że spowiedzi słucham podczas Różańca o godz. 16.30. 

5. Wypominki jednorazowe proszę składać do skrzynki przy obrazie MB Nieustającej Pomocy (odmawiane są od 2 do 8 listopada) a wypominki roczne zamawiamy w Biurze. Do soboty można również podawać zmarłych na Mszę świętą zbiorową, na dzień 1 listopada. 

6. Przypominam o najważniejszych zasadach wynikających z obostrzeń sanitarnych w związku z epidemią: 

- obowiązek zakrywania ust i nosa oraz utrzymanie dystansu społecznego (min. 1,5 m.) w kościele i na cmentarzu; 

- limit wiernych w kościele- 46 osób, z obowiązkiem zajmowania tylko i wyłącznie wyznaczonych miejsc; 

- możliwość przyjmowania Komunii Świętej zarówno do ust jak i na rękę- pierwsze podchodzą osoby komunikujące do ust; 

- w związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń nie będzie odwiedzin chorych w terminie listopadowym- w pilnych sprawach proszę o umówienie się telefonicznie.