01.11.2020

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych- wspominamy tych, którzy cieszą się już chwałą nieba, są zbawieni. Dziś Msze święte będą odprawione o godz. 8.00, 9.30,11.00 i 13.00 (Msza święta zbiorowa za zmarłych).

Ze względu na zagrożenie epidemiczne i zamknięcie cmentarza aż do poniedziałku do godz. 24.00 nie odbędzie się procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych. Bardzo proszę o przestrzeganie tego zakazu (policja sprawdza).

2. W poniedziałek Dzień Zaduszny- Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 17.00 Msza święta za dusze w czyśćcu cierpiące.

3. W czwartek i piątek o godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej oraz modlitwy: Różaniec (w czwartek) i Modlitwy do Bożego Miłosierdzia (w piątek). O godz. 17.00 Msza święta.

4. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne nie będzie odwiedzin chorych z okazji I soboty. W sprawach pilnych odwiedziny po uzgodnieniu terminu.

5. Wypominki jednorazowe można składać do skrzyni przy ołtarzu matki Bożej Nieustającej Pomocy (będą odczytywane podczas całego tygodnia w łączności z Mszą świętą) a wypominki roczne proszę zamawiać w Biurze Parafialnym.

6. W związku z sytuacją epidemiczną Stolica Apostolska zmieniła w tym roku zasady uzyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać przez 8 dowolnie wybranych dni w listopadzie (za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitw w intencji zmarłych oraz przyjęcie Komunii Świętej) oraz w jeden dowolny dzień po nawiedzeniu kościoła parafialnego, przyjęciu Komunii Świętej i odmówieniu modlitwy w intencji Ojca Świętego. Dla osób chorych i przebywających w izolacji istnieje możliwość uzyskania odpustu poprzez pobożne uczestniczenie w przekazie Mszy świętej za pośrednictwem massmediów i przyjęcie Komunii Świętej w sposób duchowy (a w momencie możliwości przyjęcie Komunii w sposób tradycyjny).

7. Przypominam o zasadach bezpieczeństwa reżimu sanitarnego. Przy wejściu do świątyni zamontowany został dozownik zbliżeniowy z płynem dezynfekcyjnym a na filarze po lewej stronie, dozownik z wodą święconą,