08.11.2020

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W ten sposób międzynarodowa organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce uwrażliwić nas na problem wolności religijnej jako jednego z podstawowych praw człowieka. W tym roku pomagamy Republice Środkowej Afryki. W związku z limitem wiernych w świątyni nie będzie żadnej zbiórki na ten cel. Pomóc można poprzez wysyłanie SMS o treści RATUJE na nr 72405 Koszt 2 zł + VAT. SMS-y mogą być wysyłane do dnia 31.03.2021 r.

2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00- sobotnia według Liturgii niedzielnej.

3. W środę 11 listopada przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

4. W Biurze Parafialnym przyjmowane są zdrowaśki roczne za zmarłych. Nowe wypominki będą czytane od I Niedzieli Adwentu (czyli od 29 listopada).

5. Od soboty 7 listopada wprowadzone zostały kolejne restrykcje w związku z sytuacją pandemiczną. Najważniejsza zmiana dotyczy ilości wiernych w kościele: mogą jednorazowo przebywać 22 osoby według następującego porządku:

- w głównej nawie 15 osób (na wyznaczonych miejscach);

- w kaplicy Bożego Miłosierdzia 1 osoba;

- w kruchcie 1 osoba;

- w zachrystii 2 osoby;

- w ławce przy konfesjonale 1 osoba;

- na chórze 3 osoby.

W trakcie Liturgii może przebywać 5 osób na zewnątrz świątyni. Pierwszeństwo zajmowania miejsc w kościele mają członkowie rodzin, które zamówiły intencję danej Mszy świętej. Proszę o przestrzeganie zasad i wyrozumiałość. Musimy wspólnie przetrwać te nieudogodnienia, bo od tego zależy nasze życie i zdrowie.