15.11.2020

1. Dziś przypada Światowy Dzień Ubogich. Jak zaznaczył papież Franciszek „..to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia”. Dziś również przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. To zachęta do modlitwy w intencji tych, którzy zginęli na drogach lub zostali poszkodowani, oraz za ich bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Przypominam, że w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez 8 dowolnych dni w listopadzie pod warunkiem nawiedzenia cmentarza, modlitwy za zmarłych oraz przyjęcia w te dni Komunii Świętej. Skorzystajmy z tej możliwości.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakrament z Litanią do Serca Pana Jezusa i aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Jest to możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla siebie lub zmarłych pod zwykłymi warunkami.

4. W biurze parafialnym przyjmowane są wypominki roczne za zmarłych, które będziemy odmawiać począwszy od I Niedzieli Adwentu.

5. Do nabycia są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy: duża w cenie 15 zł a mała w cenie 6.50 zł. Świece są dostępne w zachrystii i w biurze parafialnym.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku Śp. Łucjana Falęcikowskiego lat 83 z Łąkorza oraz śp. Tadeusza Wiśniewskiego lat 73 z Łąkorza. Ich dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…