22.11.2020

1. W dzisiejszą niedzielę oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Uświadamiamy sobie prawdę o tym, że Królestwo Boże jest obecne w życiu każdego człowieka i ma to być królestwo oparte na miłości, sprawiedliwości i pokoju. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla siebie lub zmarłych pod zwykłymi warunkami). Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Przypominam, że do końca listopada można uzyskać odpust za zmarłych w 8 dowolnie wybranych dni. Warunkami uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza oraz przyjęcie Komunii Świętej.

3. Do piątku można jeszcze zamawiać wypominki roczne za zmarłych, za których będziemy modlić się począwszy od Pierwszej Niedzieli Adwentu.

4. W tygodniu została zakręcona woda na cmentarzu. Ponownie zostanie odkręcona w przyszłym roku, w okolicach Wielkanocy.

5. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy: duże w cenie 15 zł, a małe w cenie 6,50 zł. Świece do nabycia w zachrystii i biurze parafialnym, a w niedzielę dodatkowo po mszach świętych u ministrantów przed wejściem do świątyni. Opłatek będzie do nabycia począwszy od przyszłej niedzieli.

6. Przypominam o przestrzeganiu zasad sanitarnych, zakrywaniu nosa i ust w kościele i na cmentarzu oraz o ograniczeniu ilości wiernych w świątyni do 22 osób i zajmowaniu wyznaczonych miejsc. Przy wejściu do kościoła znajduje się dozownik zbliżeniowy z płynem dezynfekcyjnym a na filarze przy konfesjonale dozownik z wodą święconą (tu należy podłożyć rękę i nacisnąć przycisk).