29.11.2020

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Przez czas Adwentu przygotowujemy się zarówno do liturgicznego obchodu Uroczystości Bożego Narodzenia, jak również do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa na ziemię. Od poniedziałku d piątku zapraszam na Roraty, na Mszę o godz. 17.00. W tym roku odbędą się one w warunkach reżimu sanitarnego (nie będzie tradycyjnej procesji pod chór- a osoby mające lampiony czy zapalone świece są proszone o wcześniejsze zajmowanie miejsc w świątyni). Zachęcam do udziału także dzieci, a zwłaszcza uczniów klasy III przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek i piątek od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej oraz modlitwy (Różaniec w czwartek, Modlitwy do bożego Miłosierdzia w piątek). W sobotę nie będzie odwiedzin chorych. Planuję odwiedzić chorych w dniu 12 grudnia (czyli w następną sobotę). Będą to odwiedziny w reżimie sanitarnym, gdyby ktoś nie życzyłby sobie odwiedzin w tym dniu, to proszę o wcześniejszą informację.

3. W przyszłą niedzielę 2 Niedziela Adwentu- Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przez członków Rady Parafialnej. Jest to również wspomnienie Świętego Mikołaja- nasz Parafialny Odpust. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30. Pozostałe msze święte bez zmian.

4. W Biurze Parafialnym i zachrystii można nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy (duże po 15 zł, małe po 6,50zł) oraz opłatek na stół wigilijny. W niedziele po mszach świętych świece i opłatek do nabycia także u ministrantów.

5. W tym roku, ze względu na pandemię nie będzie Kolędy w tradycyjnej formie, czyli odwiedzin we wszystkich domach. W to miejsce zostanie zaproponowane spotkanie modlitewne w świątyni dla mieszkańców danego odcinka kolędowego. Szczegółowy plan zostanie podany przed świętami.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku naszą najstarszą parafiankę śp. Kunegundę Turulską. Przeżyła 101 lat, mieszkała w Łąkorzu. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo… Dobry Jezu…