Odpust Parafialny ku czci Świętego Mikołaja- 06.12.2020

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Odpust Parafialny ku czci Świętego Mikołaja. W naszej wspólnocie witamy Ks. Dr Mariusza Wojnowskiego, Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Toruńskiej. Dziękuję Księdzu za wygłoszone Słowo Boże i za odprawienie Sumy Odpustowej. Msze święte w dniu dzisiejszym o godzinach: 8.00, 9.30 i 11.30.
  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy również XXI Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Przy wyjściu ze świątyni zbiórka do puszek na ten cel.
  3. We wtorek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na mszę na godz. 17.00.
  4. Od poniedziałku do piątku zapraszam na Roraty na mszę świętą na godz. 17.00.
  5. W sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Gdyby ktoś ze „stałych chorych” nie życzy sobie odwiedzin to proszę to zgłosić w biurze bądź w zachrystii najpóźniej do piątku. Do tego dnia można również zgłaszać innych chorych.
  6. Opłatek na stół wigilijny można nabywać w zachrystii i biurze parafialnym, a w niedziele dodatkowo u ministrantów po mszach świętych.
  7. W związku z obecną sytuacją pandemiczną najprawdopodobniej nie będzie spowiedzi adwentowej z udziałem zaproszonych kapłanów. Proszę korzystać z posługi już teraz. Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed mszą.
  8. W tym roku nie będzie również kolędy w formie tradycyjnej. W to miejsce będą odprawiane w styczniu msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych odcinków kolędowych, wraz z błogosławieństwem kolędowym i rozdaniem obrazków. Szczegółowy harmonogram zostanie podany w czwartą niedzielę Adwentu. W sytuacjach wyjątkowych możliwe jest zamówienie indywidualnych odwiedzin kolędowych w domu. O takim zamiarze proszę powiadomić najpóźniej do Niedzieli Świętej Rodziny (tj. do 27 grudnia).