13.12.2020

1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Radujemy się z faktu, że Pan jest blisko! Dziś również przeżywamy w Polsce kolejną rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego (1981 r.). Pamiętamy w naszych modlitwach o ofiarach Stanu Wojennego.

2. Od poniedziałku do piątku zapraszam do udziału w Roratach. Msza święta roratnia o godz. 17.00.

3. Jutro wspominamy Św. Jana  od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła, który dokonał reformy męskiej gałęzi Zakonu Karmelitańskiego.

4. W związku z sytuacją pandemiczną w tym roku nie będzie spowiedzi adwentowej z udziałem kapłanów z sąsiednich parafii. Proszę o korzystanie z sakramentu pokuty już teraz. W dni powszednie okazja do spowiedzi na 20 minut przed Mszą.

5. W tym roku nie będzie też odwiedzin duszpasterskich (Kolędy) w formie tradycyjnej. W to miejsce w styczniu będą odprawiane Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych odcinków kolędowych wraz z błogosławieństwem i rozdaniem obrazków. Istnieje możliwość zamówienia indywidualnych odwiedzin kolędowych. Chętne rodziny proszę o zgłaszanie się do Niedzieli Świętej Rodziny (czyli do 27 grudnia).

6. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele, o zachowaniu dystansu społecznego i ograniczeniach w ilości wiernych.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mirosław Banc, kawaler zamieszkały w Nielbarku (wcześniej w Góralach) oraz Marta Monika Rowicka, panna zamieszkała w Nielbarku (poprzednio w Łąkorzu)- zap. I