20.12.2020

1. W dzisiejszą niedzielę przypada 2 rocznica śmierci Ks. Jacka Borkowskiego. O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza święta o spokój Jego duszy.

2. Od poniedziałku do środy zapraszam na Roraty na godz. 17.00. W te dni od godz. 16.30 okazja do spowiedzi świętej.

3. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Od godz. 8.30 okazja do spowiedzi świętej a o godz. 9.00 Msza święta za Parafian zmarłych w minionym roku. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a zwłaszcza podczas Wieczerzy wigilijnej.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, w tym roku odprawione będą dwie Pasterki (obie z formularza Mszy w nocy): o godz. 22.00 i 24.00 (ta ostatnia transmitowana będzie na parafialnym facebooku).

4. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00. Z racji Uroczystości nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na renowację Bazyliki Katedralnej w Toruniu a zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

6. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

7. Na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej oraz na Facebooku pojawił się plan spotkań duszpasterskich, które w tym roku zastąpią Kolędę w tradycyjnej formie. Proszę zapoznać się z harmonogramem. Istnieje możliwość zamówienia indywidualnej kolędy do domu. Chętne rodziny mogą zgłaszać się do przyszłej niedzieli.