25.12.2020

1. „Światło zabłysło dzisiaj nad nami, bo Chrystus nam się narodził.

Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Książę Pokoju, Ojciec Wieczności, a Jego Królestwu nie będzie końca” (Antyfona na wejście)

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzę wszystkim Parafianom i Gościom „Światła Nowonarodzonego Boga, mądrości i pokoju w codziennych wyborach oraz Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia”.

Dziś Msze święte przed południem o godzinie 9.00 i 11.00.

Dziś, jutro i w niedzielę kościół pozostanie otwarty po mszach aż do godzinie 16.00. Dzięki temu będzie możliwość indywidualnego nawiedzenia Żłóbka przez rodziny a zwłaszcza dzieci.

2. Jutro Święto Świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze według porządku niedzielnego. Kolekta na rzecz renowacji Katedry w Toruniu a zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze jak w każdą niedzielę. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

4. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i wystroju świątyni na dzisiejszą uroczystość: za przywiezienie choinek, przygotowanie i podarowanie ozdób choinkowych oraz stroików, za przygotowanie żłóbka. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. W to miejsce będą odprawiane Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych odcinków kolędowych. Plan spotkań w kościele jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii.

6. Od dnia dzisiejszego do 2 lutego można włączyć się indywidualnie w Nowennę Nazaret moim domem. Każdego dnia należy odmówić psalm 51, 10 Różańca (Tajemnica Ukoronowanie NMP na Królową Nieba i Ziemi) oraz psalm 121. Dodatkowo w czwartek należy adorować Najświętszy Sakrament a w piątek adorować Krzyż Chrystusa. Nowenna ma charakter prywatny.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mirosław Banc, kawaler zam. w Nielbarku (poprzednio w Góralach) oraz Marta Monika Rowicka, panna zam. w Nielbarku (wcześniej w Łąkorzu)- zap. II.