27.12.2020

1. W dzisiejszą niedzielę pochylamy się nad Świętą Rodziną z Nazaretu: Jezusem, Maryją i Józefem. To dzień, w którym modlimy się w intencji naszych rodzin. Dziś również wspieramy Fundusz Obrony Życia. Zbiórka na ten cel do puszek przy wyjściu ze świątyni. Dziś kościół pozostaje otwarty do godz. 16.00, aby umożliwić adorację Dzieciątka Jezus w Żłóbku.

2. W czwartek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Na godz. 16.30 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok. W czasie Adoracji okazja do spowiedzi świętej a godz. 17.00 Msza święta na zakończenie roku kalendarzowego.

3. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi- pierwszy dzień Nowego, 2021 Roku. Z racji na ograniczenia w tym roku Msze święte będą odprawione według tradycyjnego porządku niedzielnego. Jest to również pierwszy piątek miesiąca- okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. Z racji Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

4. Drodzy Parafianie!

Za nami Święta Bożego Narodzenia, a po Świętach Kolęda… Zawsze tak było, a jak będzie tym razem?

Wobec zagrożenia zdrowia i życia nie będzie tradycyjnej formy kolędowania „od drzwi do drzwi”. W tym roku to nie kapłan przyjdzie z wizytą do domów. W tym roku to ja Was zapraszam na rewizytę do Domu Bożego, na wspólne spotkanie do parafialnej świątyni. Będzie to Eucharystia sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych odcinków kolędowych, z Błogosławieństwem kolędowym i rozdaniem obrazków. Podczas tej modlitwy będzie możliwość złożenia tradycyjnej kolędowej ofiary, za którą już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

Na pierwszą Mszę świętą z błogosławieństwem kolędowym zapraszam w sobotę na godz. 15.00. Zaproszenie kieruję do mieszkańców wsi Gaj oraz P. Przeperskich. Plan wszystkich Mszy świętych kolędowych umieszczony został w gablotce i na stronie internetowej.