03.01.2021

1. Dziś II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Suma transmitowana będzie na parafialnym Facebooku. Po zakończeniu sumy kościół pozostanie otwarty do godz. 16.00, aby umożliwić indywidualną adorację Dzieciątka Jezus w Żłóbku.

2. W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kolekta w ten dzień jest przeznaczona na Misje. Po sumie kościół pozostanie otwarty do godz. 16.00.

3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i modlitwy o powołania do służby w Kościele. w tym czasie okazja do spowiedzi świętej. A o godz. 17.00 Msza święta.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Wspominając Chrzest Pana Jezusa w Jordanie pochylamy się również nad tajemnicą własnego chrztu.

5. W tym roku zamiast tradycyjnej kolędy będą odprawiane Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych odcinków kolędowych. W tym tygodniu zapraszam osoby z następujących rejonów kolędowych:

- w poniedziałek na godz. 17.00- Łąkorek strona lewa od P. Roszkowskiej do bloku nr 15 oraz P. Radaccy i p. Badziąg;

- we wtorek na godz. 17.00- Łąkorek strona prawa, domy po drugiej stronie przystanku i pałac oraz P. Michewicz i P. Tryniszewscy;

- w czwartek na godz. 17.00- Łąkorz Zachód od P. Tarchanow do Domu Parafialnego;

- w piątek na godz. 17.00- Łąkorz Zachód od Organistówki do Tartaku;

- w sobotę na godz. 15.00- Plebanka od P. Straszewskich do P. Kuchnowskich i P. Sałata.

Cały plan Mszy świętych kolędowych jest zamieszczony na stronie internetowej i w gablotce z ogłoszeniami.