(10.01.2021)

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Wspominając tajemnicę Chrztu Jezusa w Jordanie, pochylamy się nad tajemnicą własnego chrztu. Dziś przypada również kolejna rocznica śmierci Ks. Zdzisława Buczkowskiego, byłego Proboszcza naszej parafii. Msza święta w Jego intencji będzie sprawowana o godz. 11.00.

2. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły, który potrwa do wtorku przed Popielcem. Tradycyjnie: Żłóbek, choinki, śpiew kolęd pozostają aż do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego.

3. W przyszłą niedzielę kolekta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

4. Trwają spotkania kolędowe, którymi w tym roku są Msze święte odprawiane w intencji mieszkańców poszczególnych odcinków kolędowych. Podczas tych Eucharystii odmawiamy modlitwy takie same jak w przypadku kolędy w domu, rozdajemy obrazki i pokrapiamy wiernych wodą święconą. Podczas tych spotkań można złożyć ofiarę kolędową, za którą składam serdeczne Bóg zapłać. Plan spotkań modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

- w poniedziałek na godz. 17.00: mieszkańcy Mecu;

- we wtorek na godz. 17.00: mieszkańcy Łąkorza Południe, szkoły i ośrodka zdrowia;

- w czwartek na godz. 17.00: mieszkańcy Łąkorza Wschód- strona dawnej Poczty;

- w piątek na godz. 17.00: mieszkańcy Łąkorza Wschód- od P. Szrulli do P. Łakota;

- w sobotę na godz. 15.00: mieszkańcy Plebanki- od P. Stemskich oraz Wybudowania pod Biskupiec i Leśniczówki Lipowa Góra.