14.02.2021

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią przed Wielkim Postem. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego (w ramach tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa). Dziś rozpoczyna się czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej (czyli do 30 maja).

2. Jutro i we wtorek o godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu jako duchowe przygotowanie przed Wielkim Postem. O godz. 17.00 Msza święta.

3. W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Błogosławieństwo popiołu i posypanie pokutne głów w trakcie każdej Mszy świętej. W środę popielcową będą odprawione dwie Msze: o 16.00 i o 17.00. W Popielec nie ma Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Środa Popielcowa to dzień postu ilościowego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominam, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkie osoby powyżej 14 roku życia aż do śmierci, a post ilościowy osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia (można spożyć 3 posiłki ale tylko jeden do syta). W środę nie ma żadnych dyspens.

4. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową na godz. 16.30. W piątek przeżywamy dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

5. W sobotę Mszą świętą o godz. 17.00 rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które są renowacją ubiegłorocznych misji  świętych. Potrwają one do środy.

6. W przyszłą niedzielę Msze święte bez zmian. Nabożeństwa Gorzkich Żali w tym roku będą odprawiane zawsze w łączności z Sumą.

7. W biurze parafialnym można odbierać kartki od spowiedzi wielkanocnej. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na kwiaty do kościoła i elementy dekoracyjne.