21.02.2021

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje. Będą one kontynuacją zeszłorocznych misji świętych. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Zbigniewa Bruzi, ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Nauki rekolekcyjne dziś podczas każdej Mszy świętej (msze według tradycyjnego porządku niedzielnego) oraz od poniedziałku do środy o godz. 10.00 i 17.00. Dziś po Sumie Nabożeństwo Gorzkich Żali.

Kolekta Mszy świętych w poniedziałek, wtorek i środę jest przeznaczona dla Ojca Rekolekcjonisty, jako wyraz naszej wdzięczności za Jego posługę.

2. Równolegle od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje szkolne dla uczniów klas 0-3 Szkoły Podstawowej. Nauki rekolekcyjne na terenie szkoły (1 godzina lekcyjna- reszta zajęć normalnie). Termin i forma rekolekcji dla uczniów klas 4-8 nie zostały jeszcze ustalone.

3. Jutro obchodzimy Święto Katedry Świętego Piotra, które przypomina nam, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Tego dnia modlimy się, aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”.

4. We wtorek wspominamy Bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

5. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową na godz. 16.30, a po niej na Mszę świętą z kazaniem pasyjnym.

6. W przyszłą niedzielę 2 Niedziela Wielkiego Postu- jest to dzień, w którym wspomagamy  Dzieło Pomocy Misjom. Zbiórka na ten cel do puszek przy wyjściu ze świątyni. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kartki do spowiedzi można odbierać w Biurze Parafialnym- ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na kwiaty do kościoła.