28.02.2021

1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w czynny sposób uczestniczyli w naszych Parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych- za obecność, modlitwę oraz złożone dla Ojca Misjonarza ofiary.

W dzisiejszą niedzielę modlimy się w intencji misji. Misjonarzy wspomagamy swoimi ofiarami złożonymi do puszek. Za te ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Sumie.

2. W czwartek przeżywamy Święto Św. Kazimierza. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca: o godz. 16.30 Modlitwy o powołania i okazja do spowiedzi świętej, a o godz. 17.00 Msza święta. W czwartek nie będzie czynne biuro parafialne.

3. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi świętej i Modlitwy do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 Droga Krzyżowa, a po  iej Msza święta z Kazaniem pasyjnym.

4. W sobotę rano odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

5. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale w łączności z Mszą o godz. 11.00.

6. Czas Wielkiego Postu to okres, w którym pochylamy się nad tajemnicą Męki i śmierci Pana Jezusa. To także czas spełniania dobrych uczynków i czynienia pokuty. Istnieje wiele sposobów na godne przeżycie tego świętego czasu. Jednym z nich jest możliwość wzięcia udziału w akcji Pokuta Rodzin Niniva 2021. Szczegóły na plakacie w gablocie. Niedługo włączymy się również w Tydzień Modlitw o Ochronę życia (19-25 marca). Przypominam, że trwa również czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Nie zmarnujmy tego świętego czasu, jaki daje nam Bóg.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku śp. Cecylię Dembowską, lat 66, zam. w Borównie koło Chełmna (wcześniej w Łąkorzu). Jej dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…