07.03.2021

1. W dzisiejszą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali w łączności z Sumą o godz. 11.00. Przypominam, że za pobożny udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłych pod zwykłymi warunkami (wzbudzenie intencji, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Papieża Franciszka). Bóg zapłać za złożone w dniu dzisiejszym ofiary, jak również za ofiary na rzecz misji (zebrano 370 zł).

2. W środę przed Mszą świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwy do św. Józefa.

3. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową na godz. 16.30, a po niej na Mszę świętą z kazaniem pasyjnym. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej również można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 9.30 zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej. Zostaną poświęcone i wręczone książeczki do nabożeństwa. Obecność obowiązkowa. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale będą odprawione w łączności z Sumą. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

5. Trwa czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Kartki od spowiedzi można odbierać w Biurze Parafialnym (ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na kwiaty i wystrój do kościoła). Korzystajmy ze spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą. Na razie nie wiadomo, czy będzie możliwość zorganizowania spowiedzi przedświątecznej z udziałem kapłanów z sąsiednich parafii, więc nie odkładajmy spowiedzi na czas późniejszy.

6. Można dokonywać przedłużenia ważności miejsc w ławkach. Koszt na rok 20 zł za jedno miejsce. Wpłaty za ławki są przyjmowane w Biurze Parafialnym.

7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu informuje, że od dnia 1 do 26 marca trwają zapisy dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz dzieci pięcio- i sześcioletnich do oddziału przedszkolnego. Zapisy są prowadzone wyłącznie w formie elektronicznej. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotce lub w sekretariacie szkoły.

8. Przypominam o obowiązku zachowania przepisów sanitarnych, zarówno w świątyni, jak i na cmentarzu.