14.03.2021

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetere” (Niedziela Radości). Kapłan ubrany jest w różowy ornat. Źródłem naszej radości ma być Bóg i Jego miłość do ludzi. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 9.30 dzieciom klas trzecich zostaną poświęcone i wręczone książeczki do Nabożeństwa. Gorzkie Żale po Mszy świętej o godzinie 11.00. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W piątek obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn i ojców. W ten dzień za odmówienie Litanii do św. Józefa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msza święta o godz. 17.00, po zakończeniu Drogi Krzyżowej. W piątek rozpoczniemy także Tydzień Modlitw o ochronę życia, który potrwa do Uroczystości Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.

3. W piątek zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 16.30. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali po Sumie. Od przyszłej niedzieli zasłaniamy krzyże oraz obrazy przedstawiające Mękę Pana Jezusa. Zostaną one zasłonięte aż do zakończenia Ceremonii Wielkiego Piątku.